25 Atrakcje tatrzańskiego parku narodowego
ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Zakopane powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Tatrzański Park Narodowy Atrakcje - Atrakcje tatrzańskiego parku narodowego

Tatrzański Park Narodowy Atrakcje [519]

Turyści odwiedzają go wyjątkowo chętnie, zaś jego urokowi trudno się oprzeć. Nic dziwnego. Wysokie góry i piękna przyroda sprawiają, że Tatrzański Park Narodowy należy do najpopularniejszych w Polsce. Latem czy zimą – turyści chętnie wędrują dolinkami i odwiedzają słynne schroniska. Tatry urzekają, zaś czekające tu atrakcje zasługują na uwagę każdego wędrowca.
Tatrzański Park Narodowy może się pochwalić imponującą ilością szlaków turystycznych. Ich łączna długość wynosi około 250 kilometrów.  Szczególnie atrakcyjne są te szlaki, które wyznaczone zostały wzdłuż ścieżek wydeptanych przez dawnych pasterzy i myśliwych. Tu, w Tatrach, można wędrować zarówno górskimi graniami, jak i spokojnie spacerować po uroczych dolinach. Te najsłynniejsze, to Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowska. Szczególnie chętnie przemierzana jest droga do Morskiego Oka, nad brzegami którego znajduje się wyjątkowo piękne schronisko turystyczne. Dumny Mnich wznoszący się w pobliżu oraz pobliskie Rysy – oto najważniejsze atrakcje w tej części Tatr. Wiele uroku ma również Dolina Pięciu Stawów Polskich oraz niewielkie, nieco ukryte przed masową turystyką, schronisko w Roztoce.
Atrakcji na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest wiele. To przecież i słynny Giewont, i Kasprowy Wierch. To piękne doliny, wysokie szczyty oraz liczne jaskinie, z którymi wiążą się legendy o zbójnikach, rycerzach i ukrytych skarbach. Wszystko to sprawia, że Tatry stają się miejscem magicznym i wyjątkowym.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 57 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0,032 sek.