25 Zakopane dlaczego warto jechać?
ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Zakopane powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Dlaczego warto jechać do Zakopanego? - Zakopane dlaczego warto jechać?

Dlaczego warto jechać do Zakopanego? [2544]

Tatry to najwyższe góry w Polsce. Mają charakter naprawdę alpejski. Na głównej grani Tatr przebiega granica między Polską a Słowacją, a najwyższym szczytem (granicznym) są Rysy. Nie każdy jednak wie, że najwyższym szczytem, będącym całkowicie w Polsce jest Kozi Wierch, położony w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

Miejscem o którym najczęściej myślimy wybierając się w Tatry jest Zakopane. To miasto nie bez przyczyny jest nazywane Zimową Stolicą Polski. Jest to nie tylko ośrodek sportów zimowych - takich jak skoki narciarskie, ale też doskonała baza wypadowa do wycieczek w góry, czy świetne miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście jak i w jego najbliższej okolicy znajdą liczne wyciągi i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Jako przykład można podać kompleks na Nosalu czy w okolicznych miejscowościach - w Jurgowie czy w Białce Tatrzańskiej.

Z Zakopanego można wybrać się na wycieczkę w góry. Najczęściej wybieranym szlakiem jest droga w kierunku Morskiego Oka. To jezioro górskie położone w sercu Tatr otoczone jest przez majestatyczne szczyty Mięguszowieckie. Stamtąd też prowadzi szlak na Rysy. Wejście na najwyższą górę w Polsce nie jest jednak łatwe. To 4 godziny forsownego marszu w jedną stronę! Oczywiste jest, że żeby tam wejść trzeba być przygotowanym kondycyjnie i mieć ze sobą dobre buty trekkingowe.

W samym Zakopanem także jest co oglądać. Ulica Krupówki, kolejka linowo-torowa na Gubałówkę to obowiązkowe punkty każdej wizyty. Na uwagę turysty zasługuje też cmentarz na Peksowym Brzysku na którym pochowani są wszyscy ratownicy TOPR którzy zginęli w czasie służby, swoje groby i tablice mają tam zasłużeni dla Zakopanego, artyści, pisarze i poeci, jak na przykład Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer i Stanisław Witkiewicz.

Ale do Zakopanego jedzie się przede wszytskim dla świeżego powietrza, które jest czyste i ma ten wspaniały zapach. Kiedy rano widzi się góry z okna i zaczerpnie się oddech świeżego powietrza - wtedy niemal czujemy jak poprawia się nam zdrowie.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 100 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,024 sek.