25 Ferie w Tatrach i na Podhalu
ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Zakopane powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Ferie na Podhalu - Ferie w Tatrach i na Podhalu

Ferie na Podhalu [1141]

Właśnie trwają twoje ferie, bądź niedługo się zaczną, ale nadal nie masz pomysłu, jak je spędzić? 

Dobrym pomysłem jest wyjazd na Podhale - region, który ostatnimi czasy staje się coraz bardziej modny, popularny. Zapewnia wiele możliwości, na spędzenie wolnego czasu, zarówno aktywnie, jak i spokojnie, jest tam wiele atrakcji, które mogą umilić czas. 

Pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy mówimy o podhalu, to góry. Tatry  zimą wyglądają pięknie, niczym bajkowa kraina śniegu. Można przejść się górskimi szlakami, można się wybrać w Tatry na narty. Oczywiście w tym okresie kryją one w sobie również wiele niebezpieczeństw, dlatego taki wypad należy planować dokłądnie i z rozwagą.

Jeśli ten sposób spędzenia czasu na Podhalu odrzucimy, można wybrać się na któryś ze stoków, położonych w okolicy. Białka Tatrzańska, Bukowina, Czarna Góra, Zakopane, Niedzica, Kluszkowce to miejscowości, w których znajdziecie wiele wyciągów narciarskich, z zarówno profesjonalnymi, jak i prostymi trasami zjazdowymi. Wyciągi narciarskie to rówież dobry pomysł dla osób, które od dawna chiały nauczyć się jeździć na nartach - oferują oni kursy, z profesjonalnymi instruktorami, także dla osób zaczynających od zera.

Aktywność fizyczna nie jest dla wszystkich najlepszym wyjściem. Dla osób o lubiących spokojny wypoczynek, takie miejscowości, jak Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska oraz Zakopane przygotowały już kilka ośrodków z basenami z wodą termalną, z całym zapleczem SPA - sauny, jaccuzi, masaże, gabiety odnowy biologicznej. Każdy koniecznie powinien spróbować kąpieli w ciepłej wodzie, pod gołym niebem, przy minusowej temperaturze - cudowne uczucie! 
Zamek Dunajec w Niedzicy

Jeśli natomiast w swoim wolnym czasie, zamiast karmić przyjemnościami ciało, wolisz karmić ducha, na Podhalu również te pragnienia mogą zostać zaspokojone. W tej okolicy znajduje się wiele zabytków, muzeów, w których poznasz zawiłą historię tego cudownego regionu. Jednym z takich miejsc jest malowniczo położony  w Niedzicy. Jest to węgierska warownia obronna, pochodząca już z XIV wieku. U stóp zamku znajduje się Jezioro Czorsztyńskie, a po jego przeciwnej stronie kolejny zamek - ruiny polskiego zamku w Czorsztynie. Oprócz tego kilka kilometrów dalej dwa drewniane kościoły w Dębnie i Trybszu, pięgne regionalne zagrody w Czarnej Górze i Jurgowie, Muzea Pienińskie, czy Tatrzańskie.
Tyle możliwości w jednym miejscu - raj dla osób planujacych ferie zimowe. Dużo rozrywki, masa wspaniałej zabawy - tylko na Podhalu!

Zamek Dunajec

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 57 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,018 sek.