ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Zakopane powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


PRZEWODNIKI PO REGIONIE -

Zakopane i okolice


Świadomość, że jedzie się do Zakopanego wystarczy, aby wprawić człowieka w podniecenie. Z jednej strony to miasto-legenda, kurort nieustannie modny od dziesięcioleci, stolica Tatr, a zimą całej Polski, miejscowość odznaczająca się niepowtarzalną atmosferą, z drugiej - miasto chorobliwych ambicji, wiecznych waśni, nienasyconego turystycznego biznesu i pazernych górali mających wielkie o sobie mniemanie, za to rozumu znacznie mniej...


Pieniny, Podhale, Orawa i Spisz


Pieniny, Podhale, Orawa i Spisz to jeden z najbardziej fascynujących zakątków Polski, o którym niełatwo zapomnieć. Natura zdziałała tutaj prawdziwe cuda, tworząc wapienne pienińskie turnie, łagodne spiskie polany oraz jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych - przełom Dunajca. Niezwykle bogaty w tradycje region przyciąga również malowniczymi osadami, tajemniczymi średniowiecznymi warowniami, wznoszącymi się ponad ogromnymi zbiornikami wodnymi oraz wspaniałą góralską atmosferą Nowego Targu i Zakopanego.


Tatry i Zakopane


Poznaj historię miasta leżącego u stóp Giewontu, odkryj urok zakopiańskich uliczek, pospaceruj jednym z malowniczych szlaków... Nie zapomnij o nowym Przewodniku Praktycznym Pascala "Tatry i Zakopane".


Zakopane


Zupełnie nowe, zmienione i rozszerzone wydanie doskonałego przewodnika Pana Macieja Pinkwarta i Pani Lidii Długołęckiej-Pinkwart. Co rok pod Giewont ściągają tysiące turystów i narciarzy, ale zadziwiające jest to, jak niewielu z nich zna historię miasta, które tak chętnie odwiedzają. A dzieje to barwne, czasem tragiczne, czasem zabawne...


Tatry i Zakopane


Przewodnik "Tatry i Zakopane" z serii ilustrowanej przynosi nastrój wakacji dzięki okładce, kolorowym stronom oraz barwnym zdjęciom i mapkom. Jest lekki i poręczny - bez trudu można zapakować go do torby lub walizki. To przewodnik elegancki i przyjemny w użytkowaniu. Zawiera tylko tyle informacji, ile to niezbędne, by cudownie odpocząć i zobaczyć najciekawsze miejsca.


Polska z historią


Zamiast żmudnych studiów i godzin spędzonych w archiwach przewodnik proponuje bezpośredni kontakt z historią Polski - równie pouczający, ale zdecydowanie bardziej przyjemny. Fanom rekonstrukcji historycznych polecamy turnieje rycerskie, inscenizacje słynnych bitew oraz festyny. Prawdziwi miłośnicy historii wcielają się w role rycerzy, wikingów czy żołnierzy napoleońskich, by jak najwierniej oddać atmosferę zamierzchłych epok. Entuzjastów regionalnych ciekawostek zachęcamy do odwiedzenia muzeów i skansenów. Wiele z nich oprócz stałych ekspozycji proponuje ciekawe wystawy czasowe, umożliwiające lepsze poznanie historii naszego kraju. Niecodzienne przeżycia czekają także wielbicieli zabytków przekształconych w hotele. Nic tak nie działa na wyobraźnię, jak noc spędzona w łożu stylizowanym na dawne prycze zakonników, w oczekiwaniu na przyjście ducha komtura - dobrego opiekuna zamku.


Tatry na weekend


Niniejszy przewodnik proponuje 32 weekendy w tych niezwykłych górach oraz w ich otoczeniu. Trasy nie obejmują wszystkich atrakcji, ale zostały ułożone w taki sposób, aby można było poznać to, co dla rasowego globtrotera najważniejsze - smak Tatr oraz klimat podgórskich wiosek i miast.


Narty i snowboard na weekend


Złap zimowy oddech z nowym przewodnikiem "Narty i snowboard na weekend"!


Tatry i Zakopane


Przez mieszkańców nizin Tatry uważane są za jedyne "prawdziwe" góry w Polsce. Latem wycieczki i indywidualni turyści docierają do niemal każdego zakątka Tatrzańskiego Parku Narodowego, zimą przyjeżdżają tu narciarze, których przyciąga sława Zakopanego - "zimowej stolicy Polski".


Wokół Tatr. Przewodnik rowerowy


W przewodniku zamieszczono opisy 24 wycieczek rowerowych po najpiękniejszych zakątkach Tatr Polskich i Słowackich: od Zakopanego poprzez Zuberzec, Liptowski Mikulasz - aż do Starego Smokowca.


Snowboard


Poradnik jest przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców, zarówno początkujących, jak i tych, którzy zdobyli już pewne umiejętności. Napisany jasnym, przystępnym językiem, ma stanowić kompendium wiedzy o snowboardzie, przydatne dla miłośników tej dyscypliny w każdym wieku.


Polska. Trzy epoki


Zapraszamy do wędrówki po trzech epokach w historii Polski i Polaków: do wizyty w maleńkich wioskach i dużych metropoliach, których mieszkańcy codziennie przeżywają różne radości i smutki: chodzą do pracy i szkoły, robią zakupy na targach lub w supermarketach, odpoczywają na łonie przyrody albo na dyskotekach... Posłuży nam do tego swoisty rodzinny album, dawne i współczesne zdjęcia, na których czas się zatrzymał. Podczas fotograficznej podróży po miejscach i epokach zobaczymy jak zmieniała się Polska i Polacy. Jak zmienialiśmy się my sami.


Polska. Najpiękniejsze zakątki


Nowy album Najpiękniejsze zakątki Polski to fotograficzna podróż po naszym kraju. Każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie. Turysta odkryje miejsca wymarzone na wakacyjną trasę, miłośnik sztuki znajdzie przekrój polskiej architektury, pasjonat przyrody zapatrzy się na zdjęcia gór, lasów, jezior, a uczeń zyska lekturę uzupełniającą z geografii i przyrody.
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 107 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,398 sek.